SPECJALIŚCI

Ewa Kuźma

logopeda kliniczny

Słuchaczka ostatniego semestru podyplomowych studiów Neurologopedii Klinicznej z Wczesną Interwencją na Uniwersytecie Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Pasjonatka swojej pracy, uczestniczka licznych kursów i szkoleń, między innymi z zakresu neurorozwojowych metod rehabilitacji. Specjalizuję się w diagnozie i rehabilitacji noworodków, niemowląt i małych dzieci. Współpracuję z lekarzami różnych specjalizacji, położnymi, fizjoterapeutami, starając się holistycznie podejść do najmłodszego pacjenta oraz jego rodziców/opiekunów. Swoje doświadczenie zdobywałam pracując jako logopeda kliniczny w Klinice Patologii Noworodka w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 2 PUM w Szczecinie.

Zapraszam do kontaktu telefonicznego 509910876 oraz poprzez stronę www.logopedakliniczny.pl

Dr n. zdr. Katarzyna Weber – Nowakowska

fizjoterapeutka, certyfikowana terapeutka metody NDT Bobath.

W 2009 roku ukończyłam studia magisterskie na kierunku fizjoterapia Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy. Już podczas studiów uczestniczyłam w licznych konferencjach i szkoleniach uzyskując umiejętności i wiedzę wykraczającą poza program realizowany na uczelni. Od 2009 roku jestem aktywna zawodowo, stale zdobywając doświadczenie w pracy z dziećmi. Od 2011 roku jestem zatrudniona w Pomorskim Uniwersytecie Medycznym, obecnie jako adiunkt w Zakładzie Rehabilitacji Narządu Ruchu. W 2015 roku obroniłam rozprawę doktorską uzyskując tytuł naukowy dr n. Zdr. Ukończyłam również studia podyplomowe – Fizjoterapia w profilaktyce chorób nowotworowych. Nieustannie poszerzam swoją wiedzę z zakresu terapii dzieci biorąc udział w szkoleniach i warsztatach w Polsce i na świecie.

Kieruję się zasadą, że nieustanny rozwój jest gwarancją sukcesu terapeutycznego. W pracy zawodowej dążę do pełnej współpracy z rodzicami pacjenta aby razem realizować założone cele. Staram się też zapewnić dzieciom optymalne warunki do ćwiczeń oraz sprawiać, że terapia to świetna zabawa. Prywatnie jestem szczęśliwą żoną i mamą. Uwielbiam podróże, szczególnie te dalekie… 

Zapraszam do kontaktu telefonicznego 535222137 oraz poprzez stronę www.progresrehabilitacja.pl

Agata Wawryków

fizjoterapeutka

Jestem absolwentką studiów magisterskich – kierunku fizjoterapia, prowadzonych na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym. W trakcie studiów magisterskich ukończyłam studia podyplomowe: Fizjoterapia w onkologii i profilaktyce chorób nowotworowych. Od początku praktyki zawodowej moim szczególnym zainteresowaniem stała się uroginekologia. W 2015 roku ukończyłam studia podyplomowe: Holistyczna Opieka Okołoporodowa w Wyższej Szkole Edukacji i Terapii w Poznaniu. Ponadto uczestniczyłam w wielu kursach i szkoleniach z zakresu terapii dna miednicy:

  • Fizjoterapia zaburzeń dna miednicy
  • Masaż kobiety w ciąży i połogu
  • Techniki manualnej pracy z blizną po operacji cesarskiego cięcia
  • Taping medyczny u kobiet w ciąży i połogu
  • Holenderska Szkoła Masażu Shantala Special Care – kurs bazowy
  • Edukacja i Poradnictwo Seksuologiczne – tytuł edukatora
  • Trening Dna Miednicy metodą Cantenica – warsztaty
  • BeBo trening dna miednicy
  • Nietrzymanie moczu u kobiet
  • Zaawansowane techniki fizjoterapii w uroginekologii i położnictwie
  • Fizjoterapia w połogu, terapeutka programu Atrakcyjna Mama
  • Strategie indywidualizowane. Fizjoterapia z użyciem USG
  • Fizjoterapia w ginekologii i położnictwie (Fundacja Aenon)
  • Fizjoterapia anorektalna (Fundacja Aenon)
  • Perineologia męska (Fundacja Aenon)
  • Fizjoterapia w nietrzymaniu moczu  stolca oraz w obniżeniu narządów miednicy mniejszej wg standardów PTUG

Jestem studentką studiów doktoranckich w Klinice Położnictwa i Ginekologii Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. Stale podnoszę swoje kwalifikacje i umiejętności.

Interesuję się szczególnie fizjoterapią pacjentów z dolegliwościami bólowymi dna miednicy oraz rehabilitacją okołoporodową. Ogromną przyjemność daje mi praca zarówno z kobietami w ciąży, jak i po porodzie.

Zapraszam do kontaktu telefonicznego 505599002 oraz poprzez profil FB: fizjoterapia uroginekologiczna Agata Wawryków

Monika Dorenda-Czuchaj

położna, certyfikowany doradca laktacyjny

Certyfikowany Doradca Laktacyjny, instruktor porodu w głębokim relaksie. Ukończyłam studia licencjackie na Uniwersytecie Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu (2014) oraz studia magisterskie na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym (2017). Jestem także specjalistą w zakresie pielęgniarstwa ginekologiczno-położniczego (2020), a także Certyfikowanym Doradcą Laktacyjnym (2017).

Prywatnie jestem szczęśliwą mamą Tosi (2016) i Tymka (2019). Moje dzieci przyszły na świat w domowym zaciszu, w asyście dwóch fantastycznych położnych, Doroty Fryc i Krysi Czechowskiej.

Oba porody, chociaż każdy inny, dały mi ogromną dawkę wiary w siebie, swoją wiedzę oraz umiejętności. Macierzyństwo jest moją najpiękniejszą życiową przygodą, mimo że daleko mi do macierzyństwa z Instagrama czy pierwszych stron gazet. Nieprzespane noce, dziwne wysypki, brzydkie kupy, poranione brodawki, zapalenie piersi i inne atrakcje znam aż za dobrze z własnych czterech ścian. Uwielbiam czytać książki, ale ostatnio mam na to coraz mniej czasu.

Zawodowo pasjonuję się przygotowaniem do porodu, porodami naturalnymi, a także karmieniem piersią. Lata pracy i doświadczenia nauczyły mnie, że w tematyce okołoporodowej najważniejsze są świadome decyzje podejmowane przez rodziców oraz uszanowanie tych decyzji przez personel medyczny.

Co mnie wyróżnia? Na pewno ogrom akceptacji i brak oceny. Chcesz karmić piersią? Ok. Nie chcesz karmić? Też ok. Planujesz poród w domu? Super. A może marzysz o cięciu cesarskim na życzenie? W porządku. Będziesz szczepić? Nie będziesz? Jestem po to, by przedstawić Ci najnowsze zalecenia, wyniki badań naukowych, podzielić się swoją wiedzą oraz doświadczeniem. Nie po to, by Cię do czegoś namawiać i przekonywać.

Co jeszcze mnie wyróżnia? Brak reklam i sponsorów. Jeśli zapytasz mnie o laktator, to powiem Ci, że powinien być elektryczny, dwufazowy i z możliwością doboru różnych rodzajów lejków. Podpowiem Ci może kilka marek, jeśli będziesz bardzo potrzebować i dopytywać, ale nikt mi za to nie płaci. Być może polecę Ci coś, co sprawdziło się u mnie, ale jednocześnie podkreślę, że niekoniecznie musi sprawdzić się u Ciebie. Nie dostaniesz ode mnie saszetki mleka modyfikowanego, smoczka, butelki czy innych gratisów. Ale dostaniesz stworzoną przeze mnie kartę obserwacji wskaźników skutecznego karmienia czy schemat postępowania w nawale pokarmowym, a także wiele innych wartościowych materiałów.

Wyróżniam się też ciągłością opieki. Poza szkołą rodzenia, możemy spotkać się na KTG,  wizycie patronażowej oraz konsultacji laktacyjnej. Być może Twój maluch będzie potrzebował konsultacji z logopedą albo fizjoterapeutą, a ja będę mogła polecić Ci sprawdzonych specjalistów, z którymi będę w kontakcie, by na bieżąco wiedzieć z jakimi problemami się wspólnie borykamy.

Mimo ogromnej najnowszej wiedzy popartej badaniami naukowymi, a także doświadczeniem zarówno zawodowym, jak i macierzyńskim potrafię czasem powiedzieć „nie wiem, skonsultujmy to z innym specjalistą”. Nie upieram się przy tym, że „taki jej urok, dlatego ciągle płacze”, bo nie potrafię znaleźć przyczyny.

Często rodzice na koniec naszego spotkania mówią, że przyniosłam im spokój. I chyba coś w tym jest! 🙂

Z jakich usług możesz u mnie skorzystać?

– szkoła rodzenia (grupowo, indywidualnie)
– KTG w gabinecie lub w domu
– konsultacja laktacyjna
– wizyta patronażowa
– zdjęcie szwów
– pomiar bilirubiny przez skórę
– wypożyczenie lampy do fototerapii
– wypożyczenie wagi niemowlęcej
– nauka chustonoszenia
– warsztaty z pieluch wielorazowych
– nauka pierwszej pomocy

Serdecznie zapraszam do kontaktu pod numerem telefonu 663333370 oraz www.polozna.org. Jeśli nie odbieram, zostaw wiadomość SMS, z pewnością dyżuruję w szpitalu lub konsultuję mniejszych lub większych pacjentów. 🙂

Patrycja Bejm

logopeda

Nazywam się Patrycja Bejm. Jestem absolwentką studiów licencjackich na kierunku Pedagogika Specjalna ze specjalnością logopedia szkolna na Uniwersytecie Szczecińskim, które ukończyłam z wynikiem bardzo dobrym. Aktualnie jestem w trakcie realizacji studiów magisterskich na kierunku Pedagogika Specjalna. Logopedia i pracami z małymi pacjentami to dla mnie wielka pasja, którą już od jakiegoś czasu mogę realizować w codziennym życiu zawodowym. W logopedii najbardziej kocham jej holistyczny wymiar i wielopłaszczyznowość-ciężko byłoby mi wskazać inną taką obszerną dziedzinę wiedzy, która swoje podłoże ma zarówno w medycynie, biologii, jak i w naukach humanistycznych. Praca z dziećmi jest moją pasją, a największą satysfakcję sprawia mi radość, świetna zabawa, uśmiech i zadowolenie dziecka. Uważam, że każdy pacjent jest wyjątkowy i potrzebuje indywidualnego podejścia. Obszar moich szczególnych zainteresowań to przede wszystkim wczesna interwencja logopedyczna oraz opóźniony rozwój mowy.

Dominika Gonerka

fizjoterapeutka

Jestem magistrem fizjoterapii, swój dyplom zdobyłam na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie. Myśląc o swojej pracy zawodowej wiedziałam, że będzie ona związana z dziećmi. Już na studiach uczestniczyłam w licznych konferencjach związanych z fizjoterapią dziecięcą. Lubię się uczyć i zdobywać nowe doświadczenia. Ukończyłam kurs NDT Bobath, który umożliwił mi pracę z dziećmi borykającymi się z zaburzeniami ośrodkowego układu nerwowego.  Doświadczenie zawodowe zdobywałam zarówno w trakcie praktyk na oddziałach klinicznych takich jak kardiologia, neurologia, ortopedia dziecięca,  na stażu w gabinecie prywatnym zajmującym się terapią dzieci, a także współpracując z firma zajmująca się wentylacją domową pacjentów.

Klara Hyży

fizjoterapeutka

Magister Fizjoterapii. Absolwentka Wyższej Szkoły Edukacji i Terapii im. Prof. Kazimiery Milanowskiej w Poznaniu.  Terapeutka metody PNF. Ukończyła również kursy specjalizacyjne w dziedzinie rehabilitacji pediatrycznej tj. PNF w Pediatrii czy Trójpłaszczyznowa Terapia  Manualna wad stóp u dzieci. Stale podnosi swoje kwalifikacje i umiejętności uczestnicząc w różnego rodzaju szkoleniach kierunkowych.   W swojej codziennej pracy  zajmuję się rehabilitacją dzieci i młodzieży od 2 do 18 roku życia, u których zostały zdiagnozowane schorzenia takie jak np.: – skolioza- wady postawy- wady stóp – obniżone napięcie mięśniowe – wzmożone napięcie mięśniowe – Mózgowe Porażenie Dziecięce. Praca jest moją pasją, dlatego do każdego małego pacjenta podchodzę indywidualnie, aby osiągnąć najlepszy efekt terapeutyczny.

Monika Stecko

fizjoterapeuta, certyfikowany terapeuta metody NDT Bobath i Vojty

Nazywam się Monika Stecko z wykształcenia jestem fizjoterapeutą. Ukończyłam studia magisterskie na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Obecnie jestem doktorantką w Klinice Patologii Noworodka w SPSK2 PUM w Szczecinie. 
Specjalizuję się w pracy z noworodkami, niemowlętami oraz małymi dziećmi z różnymi problemami wieku rozwojowego. 
Od 2012 roku pracuję w zawodzie, obecnie prowadzę prywatną praktykę. 
Nieustannie pogłębiam swoją wiedzę i umiejętności uczestnicząc w licznych szkoleniach związanych z tematyka pediatryczną aby móc jak najlepiej przełożyć to na pracę zawodową. 

Jestem certyfikowaną terapeutką miedzy innymi metod: Bobath, Bobath-baby, Vojta, Trójpłaszczyznowa terapia manualna wad stóp u dzieci. 

W codziennej praktyce liczy się dla mnie prawidłowa ocena i wczesna diagnostyka oraz współpraca z rodzicem. 
Praca z małym pacjentem oraz jego rodzicem to moja pasja dająca satysfakcje i inspirację do dalszego rozwoju.
Prywatnie jestem mamą dwóch wspaniałych chłopców.

Zapraszam do kontaktu telefonicznego 698675750 oraz poprzez stronę www.monikastecko.pl

Natalia Kowalewska

fizjoterapeutka

Fizjoterapię ukończyłam na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie. 
Od początku swojej drogi zawodowej zajmuję się pracą z dziećmi z różnymi problemami motorycznymi. Jestem terapeutką metody neurorozwojowej NDT- Bobath. W swojej pracy wykorzystuję również elementy z : proprioceptywnego torowania nerwowo – mięśniowego PNF, Trójpłaszczyznowej Terapii Manualnej Wad Stóp oraz Kinezjotapingu.

W swojej codziennej pracy kieruję się dokładną oceną neurorozwojową i indywidualnym podejściem do pacjenta, co pozwala mi rzetelnie ocenić problem i skutecznie zaplanować terapię. Każde spotkanie z małym pacjentem staram się prowadzić w komfortowej i przyjaznej atmosferze.

Oprócz pracy w gabinecie obecnie można mnie spotkać w Klinice Patologii Noworodka w SPSK 2 w Szczecinie.

Dr n. zdr. Dorota Fryc

położna, certyfikowany doradca laktacyjny

Pracuję w zawodzie od 1986 roku. Jestem absolwentką Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie i jednocześnie przez 13 lat byłam pracownikiem tej Uczelni. Ukończyłam także Szkołę Poradnictwa Rodzinnego w Warszawie i specjalizację w dziedzinie pielęgniarstwa położniczego, której organizatorem był Pomorski Uniwersytet Medyczny. Od 2003 roku przyjmuję porody domowe, udzielam porad w okresie połogu i laktacji, dotyczących zarówno kobiety, noworodka jak i rodziny. Przygotowuję rodziców oczekujących dziecka do porodu w warunkach szpitalnych i do porodu domowego.

Jestem zainteresowana szeroko pojętą samodzielnością zawodową położnych i prawem rodziców do niezależnych decyzji dotyczących okresu okołoporodowego i rodzicielstwa w ogóle.

W trosce o jak najwyższy poziom świadczonych usług okołoporodowych ukończyłam wiele szkoleń i kursów oraz studia podyplomowe w Warszawskim Uniwersytecie na Wydziale Administracji i Prawa – Prawo Medyczne, Bioetyka i Socjologia Medycyny. Przede mną stoją nowe wyzwania ustawicznego kształcenia się, które pojawiają się wraz z rozwojem nauk medycznych i potrzebami moich podopiecznych.

Od lipca 2020 roku swoją uwagę i wysiłki skierowałam na pracę z kobietą w ciąży, porodzie, połogu i laktacji. Oferuję wizyty domowe, indywidualne spotkania przygotowujące do porodu, prowadzenie ciąży oraz szkolenia dokształcające dla położnych.

Zapraszam do kontaktu  608-613-547 oraz www.porody-domowe.pl

Alicja Snoch

położna

Ukończyłam studia magisterskie na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, zdobywałam doświadczenie pracując w kilku warszawskich oraz szczecińskich szpitalach. Jestem w trakcie specjalizacji z pielęgniarstwa ginekologiczno-położniczego, a obecnie pracuję jako położna zabiegowa na oddziale ginekologii w SPSK1 w Szczecinie. Pasjonuję się pielęgnacją ran i będę służyć swoją pomocą w przypadku trudno gojących się ran po urazach krocza i cięciach cesarskich. Jestem także doradcą noszenia dzieci w chustach i nosidłach miękkich. Będę także odpowiadać za poprowadzenie Was przez żółtaczkę noworodkową, pomiar jej nasilenia bilirubinometrem oraz wypożyczalnię lamp do fototerapii. Zapraszam do kontaktu telefonicznego 572373493.

mgr Paulina Hartman

pedagog, terapeuta wczesnego wspomagania rozwoju

Uczestniczyła w wielu szkoleniach, kursach, konferencjach, wizytach studyjnych Specjalizuje się w diagnozie i terapii zaburzeń ze spektrum autyzmu. Od 12 lat pracuje na rzecz osób z niepełnosprawnością, prowadząc zajęcia indywidualne oraz grupowe dla dzieci i młodzieży. Certyfikowany diagnosta ADOS-2.

Zapraszam do kontaktu telefonicznego 791241509.

Maria Kopańska

fizjoterapeutka

Nazywam się Maria Kopańska. Z wykształcenia jestem fizjoterapeutą z 12- letnim stażem. Przez pierwsze lata praktyki specjalizowałam się w zaburzeniach integracji sensorycznej u dzieci. A od kilku lat w ramach poszukiwania podwalin trudności emocjonalno-fizycznych zaczęłam praktykować terapie czaszkowo-krzyżową oraz terapię trzewną. W której czuje się całkowicie spełniona zawodowo. 

Połączenie technik terapeutycznych daje mi możliwość dogłębnego analizowania potrzeb pacjenta i efektywniejszej pracy.

Zapraszam na terapie osoby dorosłe, które odczuwają zmęczenie, osłabienie, mają obniżony nastrój. Cierpią na choroby przewlekłe albo ostry ból. Terapia jest dla każdego, kto chciałaby podjąć kroki do zmiany, zarówno na poziomie fizycznych jak i emocjonalnym.

Zapraszam również niemowlaki i dzieci z problemami trzewnymi, żołądkowo-jelitowymi, kolkami, refluksem, nadmiernymi ulewaniami, zaparciami. Chorobami górnych dróg oddechowych w tym astmą, osłabioną odpornością oraz trudnościami emocjonalnymi, lękami, nadmierne pobudzone lub ospałe. Trudnościami z koncentracją, prawidłową wymową czy dysharmonią rozwojową.

Zapraszam do kontaktu telefonicznego  691687680.

 

Wykształcenie:

  • mgr fizjoterapii w Wyższej Szkole Fizjoterapii we Wrocławiu
  • licencjat fizjoterapii w Kolegium Karkonoskim w Jeleniej Górze
  • Studia podyplomowe: Nowoczesne Zarządzanie w Służbie Zdrowia

Dodatkowe kursy:

  • Komplemantarna Terapia Trzewi.
  • Terapia czaszkowo-krzyżowa.
  • Kolki i refluks żołądkowo-jelitowy u niemowląt- najczęstszy problem kliniczny, strategia leczenia.
  • Neuroprzekaźniki- biomechaniczny obraz dziecka.
  • Sensory Babies- Master Class Curs.
  • Neurorozwojowa diagnostyka dzieci i niemowląt.
  • Wczesna interwencja terapeutyczna i wspieranie rozwoju. Elementy diagnozy i terapii dziecka 0-36 m.ż.
  • Koncepcja Terapii Obrzękowej.
  • Biomechaniczne i kliniczne aspekty zaopatrzenia klinicznego.
  • Neurofizjologiczna podstawy procesów integracji sensorycznej.
  • Kinezjologia Edukacyjna.
  • Logarytmika- metoda wspomagająca motorykę, słuch i mowę dziecka.
  • Terapia Integracji Sensorycznej II stopnia.
  • Stymulacja audio-psycho-lingwistyczna za pomocą metody Tomatisa.
  • Metoda integracji sensorycznej w terapii dzieci autystycznych.
  • Kurs z przygotowania pedagogicznego.
  • Trening astronautyczny, badanie widzenia oraz zintegrowane przedsionkowe, słuchowe i wizualne strategie terapeutyczne.
  • Metoda ruchu rozwijającego Weroniki Sherborn.
  • Ramowy plan terapii dla poszczególnych dysfunkcji procesów integracji sensorycznej.
  • Terapia ręki i zaburzeń motoryki małej.
  • Teoria i praktyka terapii psychomotorycznej wg Proces i Block- w zakresie problemów psychologiczno-wychowawczych.
  • Teoria i praktyka terapii psychomotorycznej wg Proces i Block- w zakresie zaburzeń komunikacji dzieci.
  • Niemowlak u logopedy.
  • Karmienie Terapeutyczne Human Touch.
  • Awersje pokarmowe na przykładzie choroby refleksowej.
  • Oswajanie jako ważny element terapii karmienia.
  • Trudności w połykaniu.
  • Książki czytamy- jedzenie oswajamy.
  • Oswajanie ma znaczenie. Holistyczny program terapii karmienia.
  • AbeJadło. Przepisy na oswajanie jedzenia od A do Z.
  • Leczenie przetrwałych odruchów u młodzieży i dorosłych. Na przykładzie zaburzeń koncentracji i uwagi.